Rycerze Niepokalanej

Rycerze Niepokalanej

Dnia 8 grudnia 2017 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapoczątkowała istnienie nowa wspólnota parafialna. Podczas wieczornej Mszy Świętej, grupa dwunastu naszych parafian wstąpiła oficjalnie w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Na uroczysty obrzęd przyjęcia do wspólnoty składany był akt poświęcenia Niepokalanej oraz nałożenie przez Ks. Proboszcza Mikołaja Pieca Cudownego Medalika. Opiekunem duchownym został ksiądz Roman Górowski.

Rycerstwo działa w oparciu o normy kościoła i wytyczne założyciela św. Maksymiliana Maria Kolbego. Istotą i podstawowym warunkiem przynależności do Rycerstwa jest osobiste oddanie się Niepokalanej. Ma ono cel apostolski - szerzenie Królestwa Chrystusowego przy pomocy i za pośrednictwem Maryi.

Każdy Rycerz Niepokalanej powinien dbać o swoje uświęcenie, być apostołem w swoim środowisku, nosić i propagować Cudowny Medalik, który jest znakiem matczynej troski Maryi o grzeszników i służy jako środek do ich nawracania. Przynajmniej raz na dzień Rycerz zwraca się do Niepokalanej słowami: „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie”. Intencje modlitewne, co miesiąc, wyznacza mu Maryja – w „Rycerzu Niepokalanej”, w „Informatorze Rycerstwa Niepokalanej”, w „Modlitewniku rycerza Niepokalanej”, i na stronie: www.niepokalanow.pl. Rycerze w naszej parafii działają według „Reguły Rycerstwa Niepokalanej”. Życie Rycerza nacechowane jest obecnością Maryi poprzez uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych pod kierunkiem ks. Pawła Szewczyka. W każdą środę przed wieczorną Eucharystią prowadzona jest modlitwa różańcowa. Adorują Najświętszy Sakrament i szerzą nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Wspólnota aktualnie liczy 44 członków.

Opiekunowie Rycerstwa Niepokalanej:

  • 2017 - 2020 ks. Roman Górowski
  • 2020 - 2022 ks. Łukasz Matuszyk
  • 2022 - obecnie ks. Paweł Szewczyk

Materiały informacyjne dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej

Aktualności

Przyjęcie nowych Rycerzy Niepokalanej 16/12/2023
Świadectwo Rycerza Niepokalanej 14/11/2023
Pielgrzymka z Rycerstwem Niepokalanej 03/06/2023
Niepokalana ma nowych Rycerzy 12/12/2022
Rycerze zawierzają się Niepokalanej 10/12/2017