Aktualności

Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś

Kolędowanie '23

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” – pod tym hasłem w niedzielę 22 stycznia zgromadziły nas dwie parafialne schole – dziecięca pod kierunkiem Pani Pauliny oraz dorosłych na czele z Panią Barbarą, by pielęgnować tę piękną tradycję wspólnego kolędowania. Szczególne zaproszenie otrzymali dziadkowie i babcie z okazji ich święta.

Gdzie jest sens Bożego Narodzenia?

Jasełka '23

W niedzielę 8 stycznia po Mszach Świętych o godzinie 11:00 i 16:00 za sprawą młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas przenieśliśmy się do domu jednej z wielu polskich rodzin, przygotowującej się do świętowania Bożego Narodzenia. Krzątanina wokół wigilijnego stołu przeplatana była rozmowami na różne bieżące tematy życiowe, a młodsze pokolenie pochłonięte wpatrywaniem się w smartfony, nie zauważało niczego dookoła. Rodzina zasiadając do stołu nie omieszkała włączyć telewizora, aby pooglądać skoki narciarskie i cieszyć się sukcesami naszych skoczków.

Jubileusze Małżeńskie

Obrączki

W Święto Świętej Rodziny w naszej parafii, które w tym roku wyjątkowo nie przypadało w niedzielę uczciliśmy jubileusze małżeńskie. Na Mszę Świętą wieczorną zostali zaproszeni szczególnie Jubilaci, którzy obchodzili w tym roku 5, 10, 15, 20.

Pomagamy misjom

Misyjni 2022

Grupa naszych młodych parafian pod kierunkiem ks. Łukasza oraz animatorek: Karoliny i Oli włączyła się po raz kolejny w dzieło pomocy misjom. Po każdej Mszy Świętej odegrali scenkę przypominając nam o Bożej miłości do każdego człowieka i konieczności niesienia Chrystusa tym, którzy jeszcze Go nie poznali, którzy doświadczają różnego rodzaju niedoli – biedy, głodu i wojny.

Roraty ze świętym dziadkiem Joachimem

Joachim

Podczas tegorocznych rorat pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak...”, pod przewodnictwem św. Joachima, dziadka Jezusa, przeżyliśmy niezwykłą przygodę wraz z opisywanymi każdego dnia bohaterami biblijnymi. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało  wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza. Z każdej opisanej podczas rorat historii danej postaci mogliśmy wyciągnąć wnioski oraz uzyskać wskazówki dla siebie, które wcielone w życie przyczyniły się z pewnością do pogłębienia relacji z Bogiem. 

Uwielbienie

Uwielbienie

Dnia 11 grudnia po Mszy Świętej wieczornej czuwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem uwielbiając śpiewem Pana wraz z zespołem Uwielbiajmy, czyli znanymi nam Bartkiem Jaskotem, Witkiem Góralem i Łukaszem Sobczykiem oraz scholą młodzieżową.

Wybrani do posługi lektora

Wybrani

W dniach 18-20 listopada nasi ministranci Jakub Skoczeń, Kacper Słaby i Jakub Kosiński wzięli udział w weekendowym kursie lektorskim, który odbywał się w Bukowinie Tatrzańskiej. Kurs ten Zorganizował i przeprowadził dekanalny duszpasterz LSO Ks. Marcin Kwiecień.

Niepokalana ma nowych Rycerzy

Rycerze

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje patronalne święto obchodziło Rycerstwo Niepokalanej. Podczas wieczornej Mszy Świętej w kaplicy poprzez odczytanie aktu zawierzenia oraz przyjęcie cudownego medalika, w Rycerskie szeregi wstąpiło 7 parafian, 3 dzieci 4 dorosłych i obecnie wspólnota liczy już 40 członków.

II Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała

Czytanie"

W niedzielę 27 listopada odbyło się II Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała. W związku z trwającym Rokiem Polskiego Romantyzmu i z okazji 200. rocznicy pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, usłyszeliśmy z podziałem na role właśnie ten utwór.

Zagościł u nas Carlo – młodzieniec zwykły i niezwykły

Carlo

W niedzielę Chrystusa Króla (Światowy Dzień Młodzieży) w naszej parafii zostały wystawione nowe relikwie. Tym razem zagościł u nas wyjątkowy młodzieniec – Carlo. Otrzymaliśmy ten dar dzięki życzliwości Podsekretarza Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych ks. Bogusława Turka, a relikwie ciała błogosławionego Włocha zostały przywiezione z Watykanu przez Księdza Łukasza.