Aktualności

Św. Józef przemawia bez słów

Św. Józef

Od środy 28 lipca przy naszej kaplicy możemy zatrzymać się na spotkanie ze św. Józefem. Wystawa przygotowana przez Parafialny Zespół Caritas zaprasza do jeszcze bliższego poznania tego wyjątkowego świętego, patrona obecnego roku, którego żadne słowo nie jest zanotowane na kartach Ewangelii, a jednak przemawia do nas tak mocno świadectwem swojego życia.

Serce dla Afryki i nie tylko

Serce1

W czwartek 29 lipca po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce zamontowanie „Serca na nakrętki”. Jest to wspólna akcja Ochotniczego Hufca Pracy, Zarządu Osiedla Poręba Mała i parafialnego Caritas. Serce przybyło do nas z Trzebini a wykonali go uczniowie Ochotniczego Hufca Pracy.

Jubileuszowa uroczystość odpustowa

Odpus21

W niedzielę 27 czerwca uczciliśmy Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W tym roku uroczystość była wyjątkowa ze względu na 10. rocznicę powstania naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11 przewodniczył ks. Prałat Jerzy Zoń, Proboszcz par. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie. W koncelebrze wraz z naszym ks. Proboszczem uczestniczył rodak ks. prof. dr hab. Michał Drożdż. Bardzo miło było także zobaczyć przy ołtarzu naszego poprzedniego wikariusza, ks. Romana Górowskiego. Swoją obecnością podczas wspólnego świętowania zaszczycili nas duszpasterze z okolicznych miejscowości i nie tylko. Wśród przybyłych bardzo licznie gości znaleźli się: księża z Barcic – ks. Andrzej Kędryna, ks. Marcin Kwiecień, ks. Henryk Franczyk i ks. Stanisław Dziekan; kapłani z Przysietnicy – ks. Adam Kardys i ks. Jan Wąchała; ze Starego Sącza ks. Marek Tabor, ks. Janusz Ryba, ks. Łukasz Halada i ks. Krzysztof Wójs; z Żeleźnikowej ks. Dominik Rutka i diakon Jarosław Sroka, ks. Witold Maślanka z Gabonia oraz ks. Maksymilian Lelito z Watykanu.

Młodzieńcze szaleństwa

Energy

We wtorek 22 czerwca udaliśmy się z młodzieżą naszej parafii na długo wyczekiwany wspólny wyjazd. Cechą młodości jest duża ilość energii. Możemy tego doświadczać wielokrotnie w naszej parafii przy różnych okazjach np. Drogi Krzyżowe, jasełka, misterium. Młodzież w naszej parafii jest zawsze chętna do pomocy i można wiele z nimi zdziałać więc i wyjazd musiał być do tego dostosowany.

Zapragnęli służyć Jezusowi

Aspiranci

Wielką radością dla naszej parafii jest poszerzenie grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Dnia 25 czerwca podczas wieczornej Mszy Świętej czterech odważnych młodzieńców, pragnących służyć Jezusowi w ten wyjątkowy sposób, przyjęło posługę aspiranta. Są to Karol, Krystian, Mateusz  i Wojtek. Chłopcy otrzymali specjalne błogosławieństwo. Podczas uroczystości miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i nałożenia komży.

Często przy ołtarzu, ale czasami...

Krzeptówki

W sobotę 12 czerwca ministranci wraz z ks. Łukaszem, panią Magdaleną i panem Maksymilianem udali się na obiecaną już w lutym wycieczkę na Termy, a także do Zakopanego. Z powodu obostrzeń udało się to zrealizować dopiero w czerwcu.

Boże Ciało

Boże Ciało

W czwartek 3 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku niezwykle liczna procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszyła po Mszy Świętej o godz. 10:00 ulicami Mała Poręba oraz Stadnickich i zakończyła się w pobliżu placu budowy nowej świątyni. Wzorowe zaangażowanie i wspólna praca mieszkańców tej części naszej parafii nad przygotowaniem czterech ołtarzy, przyczyniły się do wspaniałego celebrowania i przeżywania uroczystości.

Piękno i doniosłość śpiewu liturgicznego

Warsztaty

W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 29-30 maja odbyły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Najpiękniejszy z synów ludzkich ” pod kierunkiem znanych twórców Piotra Pałki i Pawła Bębenka. Wzięły w nich udział chętne członkinie naszej parafialnej scholi dorosłych.

Tematyka warsztatów była skupiona wokół piękna, którego źródłem jest Bóg. Uczestnicy i prowadzący przygotowali śpiew na Eucharystię, będącą punktem kulminacyjnym warsztatów.

Blisko Maryi przy kapliczkach i w codzienności

Majówki

Dzięki staraniom i gościnności gospodarzy, wierni mogli przez cały miesiąc maj gromadzić się przy kapliczkach w różnych rejonach naszej parafii, aby wspólnie sławić Matkę Bożą śpiewem Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych. Na zakończenie majówek zostały odprawione cztery Msze Święte w dniach 24-27 maja przy kapliczkach na ul. Stadnickich, Ruchu Ludowego, Podbielowskiej i Juranda połączone z modlitwą błagalną o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców, dobre urodzaje i ustrzeżenie od klęsk żywiołowych. Modlitwa płynęła do Nieba zarówno w słońcu jak i w deszczu.