Aktualności

Różaniec ulicami osiedla

Różaniec

Po roku przerwy spowodowanym przepisami sanitarnymi 13 października 2021 roku, po Mszy Świętej wieczornej wyruszyliśmy na procesję różańcową. Przemierzając ulicę Bystrzycką odmawialiśmy Tajemnice Chwalebne, słuchając rozważań przygotowanych przez Rycerstwo Niepokalanej. Podążając za naszymi Pasterzami wspięliśmy się na górę, z której roztaczał się piękny widok rozświetlonej okolicy. Mimo przejmującego zimna Ksiądz Proboszcz rozgrzał nasze serca mówiąc, że tu wysoko lepiej możemy odczuć obecność Boga. Na zakończenie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Data 13 października to rocznica ostatniego objawienia w Fatimie, dlatego Ksiądz Proboszcz zaproponował, aby niezależnie od warunków pogodowych był to dzień procesji różańcowej w naszej parafii.

Zmiana tajemnic różańcowych - 26 września

rozaniec

Intencje Modlitwy Różańcowej na październik 2021

Intencja ewangelizacyjna — Uczniowie misjonarze
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja parafialna stała
Za nas wszystkich wznoszących naszą świątynię, o mądrość w podejmowaniu decyzji i odwagę w ich realizowaniu.

Intencja parafialna
Modlimy się za wszystkich członków róż żywego różańca, rodziców modlących się na różańcu za dzieci oraz tych którzy jeszcze nie odkryli siły modlitwy różańcowej.

IV Piknik Rodzinny

IV Piknik

Już po raz czwarty odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców osiedla Poręba Mała. Impreza miała miejsce na lokalnym placu rekreacyjno-sportowym i była współorganizowana przez Parafię pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela. Celem wydarzenia prócz dobrej zabawy, była zbiórka funduszy na potrzeby związane z budową kościoła.

Męskie oblężenie Jasnej Góry

MOJG

W sobotni poranek, 19 września 2021, zwarci i gotowi wsiedliśmy do busa grupą samych mężczyzn, w każdym wieku. Naszym kierunkiem była Częstochowa, a konkretnie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od modlitwy z Naszym duszpasterzem księdzem proboszczem Januszem. Każdy z Nas miał własne intencje, które chciał zawieźć przed oblicze Naszej ukochanej Matki. Podczas podróży mogliśmy się wzajemnie lepiej poznać, dzięki rozmowie w męskim gronie. Jak tylko dotarliśmy na miejsce, w oczy rzucił Nam się szczyt wieży Jasnej Góry.

Wystawa o Matce Teresie z Kalkuty

Matka Teresa

Od piątku przy naszej kaplicy można oglądać wystawę o Matce Teresie z Kalkuty. Jest powszechnie znana, ale ile rzeczywiście wiemy o tej Wielkiej Świętej?

Zachęcamy do oglądania, przemyślenia i dalszej lektury. Trochę materiałów jest dostępnych w naszej mini biblioteczce w kaplicy. Zapraszamy

Zmiana w gronie kościelnych

Zmiana kościelnych

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego pożegnaliśmy Kubę, który przez ostatni rok pełnił posługę kościelnego. Uroczystość miała miejsce w środę 1 września podczas wieczornej Mszy Świętej. Kuba za swoją sumienną i wytrwałą służbę otrzymał gratulacje i nagrodę od duszpasterzy. Rozpoczynająca się przygoda w szkole średniej uniemożliwia mu dalsze sprawowanie funkcji kościelnego. Podczas uroczystości Kuba oficjalnie przekazał klucze do kaplicy swojemu młodszemu koledze Mariuszowi.

Być misjonarzem

Misjonarz Monika

W niedzielę 29 sierpnia gościliśmy w naszej parafii Panią Monikę Jamer, świecką misjonarkę komboniankę. Na wszystkich Mszach Świętych młoda misjonarka podzieliła się z nami swoim doświadczeniem Boga i pracy dla Niego w Republice Środkowoafrykańskiej w Mongoumbie, pośród opuszczonych i najbiedniejszych.

Pierwszy Rycerz Kolumba w naszej parafii

Rycerz

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionego założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba ks. Michaela McGivneya na Sądecczyźnie.

Bracia z Rady Lokalnej 17116 w Limanowej przekazali na ręce Rycerzy z nowo powołanej Rady Lokalnej 17763 relikwie i obraz do Nowego Sącza do parafii Św. Jana Chrzciciela.

Św. Józef przemawia bez słów

Św. Józef

Od środy 28 lipca przy naszej kaplicy możemy zatrzymać się na spotkanie ze św. Józefem. Wystawa przygotowana przez Parafialny Zespół Caritas zaprasza do jeszcze bliższego poznania tego wyjątkowego świętego, patrona obecnego roku, którego żadne słowo nie jest zanotowane na kartach Ewangelii, a jednak przemawia do nas tak mocno świadectwem swojego życia.

Serce dla Afryki i nie tylko

Serce1

W czwartek 29 lipca po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce zamontowanie „Serca na nakrętki”. Jest to wspólna akcja Ochotniczego Hufca Pracy, Zarządu Osiedla Poręba Mała i parafialnego Caritas. Serce przybyło do nas z Trzebini a wykonali go uczniowie Ochotniczego Hufca Pracy.