Ogłoszenia parafialne | 07/07/2024

XIV Niedziela Zwykła

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy jesteście i modlicie się razem z nami w naszej parafialnej wspólnocie. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego czasu a pracującym wiele sił i błogosławieństwa do wypełniania codziennych obowiązków.
 2. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie, zaangażowanie, nieprzespane noce naszej kadrze wychowawców i animatorów. Dziękujemy za czas oazy wakacyjnej dzieci w Darłówku nad morzem. Już jutro (poniedziałek) o godz. 20.00 wyjazd naszej kadry i młodzieży na oazę wakacyjną do Neum w Bośni i Hercegowinie oraz do Chorwacji. Dziękujemy wszystkim za wsparcie młodzieży i naszą wdzięczność będziemy wyrażać podczas Mszy Świętych sprawowanych w intencji Parafii i wspierających młodzież.
 3. Msze Święte w naszej Parafii w okresie wakacyjnym:
  • Poniedziałek – Sobota: 6:30 i 18:00 (przed mszą wieczorną adoracja najświętszego sakramentu od godz. 17:30)
  • W okresie wakacyjnym Msza w sobotę o godz. 18:00 będzie wedle formularza niedzielnego (tzw. Msza niedzielna z homilią itd.) – dla podróżujących/pracujących itp.
  • Niedziela: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00!
 4. Za tydzień we wtorek 16 lipca wypada wspomnienie MB Szkaplerznej – w tym dniu można przyjąć szkaplerz. Można zgłosić się do zakrystii – nasz Parafialny Caritas przygotował szkaplerze. Nie są to duże zobowiązania a korzyści jak zawsze wielkie. Warto o tym poczytać.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy za ofiary: 2000zł od pewnej osoby Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Jana Chrzciciela.
 6. Zapraszamy do zapisywania się na 42. PPT na Jasną Górę, która wyruszy 17-25 sierpnia. Nasza Parafia pielgrzymuje w grupie nr 23 – św. Jana Kantego . Zapisy w Parafii do końca lipca – w sierpniu u ks. Przewodnika lub podczas spotkania. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania jak nie na całej pielgrzymce to chociaż kilka dni.
 7. Dla tych, którzy nie dadzą radę pójść istnieje też możliwość wyjazdu na Jasną Górę w dniu wejścia pielgrzymki czyli 25 sierpnia. Organizujemy autokar – koszt 80 zł – płatne przy zapisach w kancelarii – do końca lipca!
 8. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na XXII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L'ARTE ORGANICA. Zakończenie tegorocznej edycji festiwalu w wykonaniu Marka Stefańskiego. Zapraszamy do Bazyliki św. Małgorzaty w czwartek 11 lipca o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny.
 9. Zarząd Osiedla zaprasza na wycieczkę i rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim. W programie również zwiedzanie średniowiecznego kościoła w Zbyszycach oraz grill. Data wyjazdu: 27 lipca – sobota. Koszt 50zł/osoba. Zapisy i więcej informacji u Przewodniczącego Zarządu – p. Macieja Rogóża.