Ogłoszenia parafialne | 02/06/2024

IX Niedziela Zwykła

 1. Trwając w Oktawie Bożego Ciała, dziękujemy za przygotowane ołtarze, solidarność sąsiedzką. Przy pięknej pogodzie, z Darem z Nieba - Jezusem w Eucharystii i ze strumieniem łask Bożych uczciliśmy Jezusa Eucharystycznego podczas procesji i Koncertu Uwielbieniowego. Niech Bóg będzie uwielbiony w każdym z Was, którzy przyczyniliście się do tych wydarzeń.
 2. W tym tygodniu: I czwartek i I piątek miesiąca, który jest jednocześnie Uroczystością NSPJ.
 3. Spowiedź Święta codziennie pół godziny przed Mszą Święta i dodatkowo w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.
 4. Codziennie, do czwartku włącznie procesja Eucharystyczna o godz. 18:00, przed Mszą Świętą. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała ze szczególnym Błogosławieństwem dzieci oraz ziół i kwiatów.
 5. Również w czwartek, całodniowa Adoracja Pana Jezusa do godz. 24:00, z przerwą na Mszę Świętą o godz. 18:00.
 6. W piątek udamy się do chorych od godz. 8:00, a wieczorem zapraszamy na Godzinę dla Pana o godz. 20:00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje post od mięsa.
 7. Za tydzień, w niedzielę zapraszam dzieci kl. 4 wraz z rodzicami na przeżycie Rocznicy I Komunii Świętej na wyjeździe. Wyjedziemy autokarami spod kościoła o godz. 14:00 do Piwnicznej Zdroju. Tam, o godz. 15:00 będziemy uczestniczyć w Eucharystii, a później Agape.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela, a szczególnie podczas Adoracji i Mszy Świętej w każdy czwartek o godz. 18:00. Dziękujemy również za pomoc w utrzymaniu czystości w kaplicy.
 9. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, który zawiera m.in. artykuły o Eucharystii pierwszych chrześcijan oraz adoracji Najświętszego Sakramentu i Niedzieli.
 10. Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Annę Maciuszek; pogrzeb jutro o 14:00 w Żeleźnikowej Wielkiej. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne odpoczywanie.
 11. Serdecznie zapraszam Księdza Proboszcza, Księży posługujących w parafii i wspólnotę parafialną na sądeckie, zewnętrzne obchody uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku wypadają one w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Następnie w procesji przejdziemy na Rynek, gdzie odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z wyrazami szacunku i nadzieją na obecność, Tadeusz Kukułka SJ proboszcz.