Ogłoszenia parafialne | 26/05/2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Wiele spraw w życiu rozpoczynamy w Imię Trójjedynego Boga, wyznając przy tym wiarę w Boga, który żyje w osobach Ojca, Syna i Ducha Świętego. Chciejmy przyjąć tę wielką tajemnicę naszej wiary i zaufać Bogu Miłości.
 2. Loteria młodzieżowa. Szczegóły na plakatach przy wejściu i w gablocie. Dla wszystkich mam, które przyjdą ze swoim dzieckiem, słodka niespodzianka z okazji dnia mamy.
 3. Dziękujemy za wspólne Nabożeństwa Majowe; „wyśpiewane majówki” przy kaplicach i w kościele. Zapraszamy na Msze Święte przy kapliczkach:
  • w poniedziałek, 27 maja:
   • 19:00 - ul. Ruchu ludowego
   • 18:30 - ul. Podbielowska
  • we wtorek, 28 maja:
   • 19:00 - ul. Juranda
   • 19:00 - ul. Stadnickich
 4. Zapraszamy w czwartek, w Boże Ciało, 30 maja na procesję, na ul. Bohaterów Orła Białego, przy skrzyżowaniu z ul. Mała Poręba; tam będzie pierwszy ołtarz, przy którym o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy na modlitwę przy następnych ołtarzach na tej ulicy. Bardzo dziękujemy wszystkim przygotowującym te miejsca; dziękujemy za solidarność i pomoc sąsiedzką. Parafia to rodzina sąsiedzkich wspólnot; to Kościół, w którym jesteśmy.
 5. Przez cały tydzień, o godz. 18:00, w naszym kościele będziemy przeżywać Oktawę procesji Bożego Ciała; a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00. W tym dniu zapraszamy również, na koncert Uwielbieniowy Góra Światła o godz. 19:00 na parkingu przy kaplicy; podczas koncertu będą rozprowadzane cegiełki na budowę naszej świątyni.
 6. W sobotę Nabożeństwo „pierwszosobotnie” po Mszy Świętej o godz. 6:30.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela, a szczególnie podczas Adoracji i Mszy Świętej w każdy czwartek o godz. 18:00. Dziękujemy również za pomoc w utrzymaniu czystości w kaplicy. Dziękujemy, jak zawsze tym samym Panom, którzy rozłożyli scenę na parkingu.
 8. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, w którym poczytamy o nowych wytycznych, związanych z wydarzeniami nadnaturalnymi i nowy numer Niedzieli.
 9. Serdecznie zapraszam Księdza Proboszcza, Księży posługujących w parafii i wspólnotę parafialną na sądeckie, zewnętrzne obchody uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku wypadają one w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Następnie w procesji przejdziemy na Rynek, gdzie odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
  Z wyrazami szacunku i nadzieją na obecność, Tadeusz Kukułka SJ proboszcz