Ogłoszenia parafialne | 26/11/2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO, KSM oraz AK oraz Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Wczoraj 7 naszych ministrantów otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora. Życzymy nowym lektorom wiele odwagi i odpowiedzialności w pełnieniu tak ważnej posługi we wspólnocie jaką jest proklamacja Słowa Bożego.
 3. Zapraszamy na Wypominki listopadowe wraz z Różańcem codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą jeszcze w tym tygodniu do czwartku o godz. 17:30.
 4. Od środy przed wieczorną Mszą Świętą rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy też do wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Można się w tej sprawie zgłosić do ks. Pawła lub Pani Genowefy Bartkowskiej.
 5. W tym tygodniu:
  • I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 8:00. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą poranną a w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00 (I czwartek wypada w następnym tygodniu). O 20:00 – Godzina dla Pana prowadzona przez naszą wspaniałą Młodzież z możliwością spowiedzi i Komunii Świętej;
  • I sobota miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie;
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu.
 6. Mamy nasze, parafialne kalendarze adwentowe przygotowane przez Caritas. Każdy kalendarz ręcznie skomponowany będzie zawierał niespodzianki dla ducha i ciała. Zapraszamy do skorzystania i wsparcia działalności Caritas.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. W każdy czwartek zapraszamy na 18:00 na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
 8. Zostały oddane do złocenia 2 kielichy i patena kielichowa. Gdyby ktoś chciał i mógł wesprzeć to dzieło to proszę o kontakt z ks. Łukaszem.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

Pragnę Was poinformować, że 2 grudnia br. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym.

Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich diecezjan, którzy osobiście pragną wziąć udział w zakończeniu V Synodu, został przygotowany – ze względów organizacyjnych – elektroniczny kwestionariusz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Natomiast pozostali diecezjanie będą mogli włączyć się w to wydarzenie za pośrednictwem transmisji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło V Synodu. Dziękuję za modlitwę w parafiach podczas „Niedziel Synodalnych” i w ramach grup i stowarzyszeń katolickich, a także za indywidualne wsparcie modlitewne. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w Parafialnych Zespołach Synodalnych. Owoce tej pracy stanowiły istotny wkład w przygotowanie statutów synodalnych, ażeby jak najlepiej odpowiadały one na wyzwania współczesności. Szczególne podziękowanie kieruję do Członków V Synodu, którzy dali wyraz swej miłości do Kościoła poprzez aktywną pracę w ramach poszczególnych komisji synodalnych i podczas sesji plenarnych.

Gorąco pragnę, abyśmy jako cała wspólnota diecezjalna podziękowali Trójjedynemu Bogu za ten ważny dla nas czas synodowania. W wymiarze całej diecezji uczynimy to w niedzielę 3 grudnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywać się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Niech modlitwa przed Jezusem Chrystusem utajonym pod postacią chleba, będzie także wyrazem zawierzenia Bogu przyszłości naszego lokalnego Kościoła, zwłaszcza dzieła wcielania i podejmowania przez wspólnotę diecezjalną postanowień V Synodu, ażeby móc jak najskuteczniej budować wciąż Kościół tarnowski „na wzór Chrystusa”.

Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej - módlcie się na nami!

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI