Ogłoszenia parafialne | 19/11/2023

XXXIII Niedziela Zwykła

Talent z dzisiejszej Ewangelii to zaproszenie do miłości.

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Ubogich; za tydzień. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela Roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza DT i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. We wtorek będziemy przeżywać wspomnienie Ofiarowania NMP; Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 3. Dzisiaj młodzież naszej parafii zaprasza do poczęstowania się ciastami. Tym razem część dochodu będzie przeznaczona na pomoc charytatywną dla Caritas z racji Światowego Dnia Ubogich. Dziękujemy za wszelkie wsparcie????
 4. Zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w czwartek o 19:00.
 5. Również w czwartek, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rycerzy Niepokalanej.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej ks. Paweł zaprasza na spotkanie Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich, którzy chcą posłuchać o czyśćcu, czyli przyszłości wielu z nas.
 7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym, m.in. ….Ubogi mój dobroczyńca
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za naszych dobrodziejów za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela w każdy czwartek o godz. 18:00.
 9. Są do nabycia kalendarze parafialne na 2024 rok. Ofiara wspiera dzieło budowy kościoła.
 10. Zapraszamy???? Od przyszłej niedzieli będą dostępne parafialne kalendarze adwentowe stworzone przez Caritas????
 11. Zapraszany również, jak co roku, do wsparcia naszej Wspólnoty w utrzymaniu czystości świątyni. Za każdą ofiarę i każdy gest życzliwości bardzo dziękujemy.
 12. Zarząd Osiedla, Caritas Parafialny, Szkoła Podstawowa nr 17 zapraszają na spotkanie i kolędowanie ze Szkolnym Kołem Caritas, które odbędzie się 15 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w szkole. Zapraszamy wszystkich, w tym naszych seniorów. Zapisy u Marii Piątkowskiej. Dla zapisanych osób podczas spotkania będą rozdawane paczki świąteczne. Prosimy o szybkie zapisy celem przygotowania paczek. Ilość miejsc ograniczona.
 13. W minionym tygodniu, z naszej Wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Gadzina; Dobry Jezu a nasz Panie...