Ogłoszenia parafialne | 2022/08/14

XX Niedziela Zwykła

  1. Na drodze życia warto w pełni zaufać Bogu, który troszczy się o nas – jak podpowiada Psalmista. Potrzeba jednak naszej dobrej woli oraz chęci współpracy. I tu rodzi się ważne pytanie: czy rzeczywiście pragnę postępować pobożnie, czyli po Bożemu ? … 
  2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy w liturgii Kościoła 15 sierpnia, czyli jutro. Świąteczna Eucharystia będzie sprawowana wg porządku niedzielnego, tj. o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 16:00 (zioła i kwiaty błogosławimy w czasie każdej Mszy Świętej). Nasz Parafialny Caritas z tej okazji przygotował sporo bukietów, zapraszamy do skorzystania i jednocześnie będzie to okazja aby weprzeć naszą Parafialną Caritas.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
  4. Uczestników pielgrzymki w ostatni weekend sierpnia prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wpłatę 300 zł do końca tygodnia.
  5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, zawierającą trzy Księgi mądrościowe, tj. Księgę Hioba, Księgę Psalmów oraz Księgę Przysłów. Jest też nowy numer „Niedzieli”.
  6. Zarząd Osiedla Poręba Mała przy dobrej współpracy z Zarządem Osiedla Biegonice oraz klubem sportowym Biegoniczanka organizuje turniej piłkarski na stadionie Biegoniczanki, który odbędzie się 21 sierpnia (niedziela) o godzinie 9:00. Grupa wiekowa drużyn 2011-2013. Zapisy u Przewodniczącego Zarządu Osiedla Macieja Rogóża. Liczba miejsc ograniczona.
  7. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w czwartek, 18 sierpnia 2022 o godz. 11:30, na parkingu przy naszej kaplicy. Szczegóły na plakacie w gablocie i przy wyjściu z kościoła.
  8. Przypomnienie:
    BAGAŻE na PPT: Stary Sącz - Ołtarz Papieski godz.: 13:00 - 14:00; Piwniczna Zdrój - parking przy szkole godz.: 14:45 - 15:15; Muszyna - parking przy Ogrodach Biblijnych godz.: 16:00-16:30; Krynica Zdrój: Pętla Autobusowa, Czarny Potok - godz.: 16:45 - 18:00.