Ogłoszenia parafialne | 2021/10/03

XXVII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • wtorek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • czwartek: wspomnienie NMP Różańcowej;
  • sobota: święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 2. „Szczególnie zadbajmy o to, by przywrócić w domach rodzinnych piękny, stary zwyczaj kończenia dnia, wspólnym różańcem” – podpowiada Prymas Tysiąclecia bł. Stefan kard. Wyszyński. W ten sposób staje przed nami kolejna szansa bycia razem z Bogiem, Maryją oraz ludźmi, których kochamy. Czy jednak potrafimy wyrwać się z letargu lenistwa i bylejakości? Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele celebrujemy codziennie, o godz. 17:30; w niedzielę o 15.30. Znajdźmy trochę czasu na wspólną modlitwę przez ręce Królowej Różańca Świętego.
 3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na 1. spotkanie, a w niedzielę za tydzień na Różaniec Święty o godz. 15:30 i Mszę Świętą o godz. 16:00.
 4. W środę o godz. 16:00 w naszej kaplicy egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania; zapraszamy młodzież klas 8 wraz z rodzicami.
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na comiesięczną, całodniową Adorację Pana Jezusa; Jezus czeka, czy znajdę czas na Bożą Miłość? Grupa Synodalna rozpoczyna nowy rok spotkań w nowej odsłonie. Zapraszamy na rozpoczęcie spotkania chwilą Adoracji po wieczornej Mszy Świętej wg proponowanych myśli synodalnych a następnie na rozważania w naszej sali spotkań.
 6. W piątek zapraszamy dzieci klas 3 przygotowujące się do I Spowiedzi Świętej i I Komunii Świętej wraz z rodzicami na spotkanie o godz. 19:00.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 9. W środę Msza Święta pogrzebowa w naszym kościele za śp. Roberta Trojana o godz. 15:00; za śp. Roberta oraz zmarłą z naszej rodziny parafialnej Janinę Drożdż, której pogrzeb przeżywaliśmy w minionym tygodniu, ofiarujmy modlitwę: Dobry Jezu a nasz Panie...
 10. Inne:
  • Kurs przedmałżeński w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu 22-24.20.2021r; szczegóły w gablocie parafialnej