Ogłoszenia parafialne | 2021/09/12

XXIV Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • wtorek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • środa: wspomnienie NMP Bolesnej;
  • czwartek: wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana, bpa męczennika;
  • sobota: święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 2. Dzisiaj zapraszam na spotkanie o godz. 17:00 rodziców dzieci, które przyjmą w tym roku szkolnym I Komunię Świętą.
 3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków naszego parafialnego Caritas i tych, którzy chcą ofiarować swój czas dzieląc się tym co posiadamy z bliźnimi.
 4. Wyjazd ojców z synami na pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września o godz. 10:00 spod kaplicy.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 7. Inne:
  • Zapraszamy dzisiaj na IV Piknik Rodzinny o godz. 16.00;
  • Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych COSINUS zapraszają do wyboru bezpłatnych kierunków policealnych, m.in: masażysta, opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, bhp, bezpłatne liceum wieczorowe; więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej.
  • Na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 września 2021 roku. Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Spisać się można także przez infolinię pod numerem telefonu (22) 279 99 99.
  • Od 13 do 30 września 2021 r. można będzie się spisać u dyżurującego rachmistrza w punkcie spisowym oznaczonym tablicą GUS „Tu możesz się spisać”:
   • na płycie Rynku przed wejściem do Ratusza, od poniedziałku do piątku w godz.  9:00 – 15:00,soboty i niedziele w godz. 9:00 – 13:00.
   • na dworcu autobusowym MPK (poczekalnia), od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 – 18:00, soboty w godz. 9:00 – 13:00
   • w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, ul. Szwedzka 2, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00, soboty w godz. 9:00 – 13:00.
    Osoba pełnoletnia spisuje członków rodziny z którymi mieszka, wystarczy mieć tylko przy sobie numery PESEL osób, które chcemy spisać. Więcej informacji pod linkiem; https://www.nowysacz.pl/nsp_2021