Ogłoszenia parafialne | 2021/07/25

XVII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • czwartek: wspomnienie św. Marty;
  • piątek: święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;
  • sobota: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Dziękujemy naszemu parafialnemu Caritasowi za przygotowanie informacji o pierwszej pomocy na drodze; możemy zabrać do samochodu; A zbiórka do puszek to pomoc dla poszkodowanych przez żywioły; akcja prowadzona przez Caritas. Dziękujemy z całego serca za pomoc.
 3. W środę nasza parafia włącza się w ogólnodiecezjalną Modlitwę Adoracyjną. Jest to jeden dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu dla każdej parafii. Zapraszam, naszym parafialnym, pierwszoczwartkowym zwyczajem do wspólnej Adoracji przez cały dzień; rozpoczniemy po porannej Mszy Świętej i zakończymy o 21:00 z przerwą na Nowennę do MBNP i Mszę Świętą o godz. 18:00.
 4. W czwartek, po wieczornej Mszy Świętej uroczyste zamontowanie przy naszym kościele Serca na nakrętki. Jest to wspólna akcja Ochotniczego Hufca Pracy, Zarządu Osiedla „Poręba Mała” i „Caritasu przy naszej parafii”. Dziękujemy za wspólne dobro, którym się dzielimy :).
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” m.in. Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju i „Niedzieli” m.in. Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom? Z tych czasopism dowiemy się o prawdziwym życiu Kościoła. Polecamy również naszą półkę z materiałami do liturgii, modlitwy, rozważań; część z nich można zabrać do swoich domów.