Ogłoszenia parafialne | 2021/07/18

XVI Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • wtorek: uroczystość św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, patronki naszego miasta;
  • czwartek: święto św. Marii Magdaleny;
  • piątek: święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;
  • sobota: wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji.
 2. Za tydzień, w niedzielę, po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. M.in z tych czasopism dowiemy się o prawdziwym życiu Kościoła. Polecamy również naszą półkę z materiałami do liturgii, modlitwy, rozważań; część z nich można zabrać do swoich domów.
 5. Inne:
  • Przypominamy, że już dzisiaj o godzinie 17:00 tutaj na placu kaplicy odbędzie się festyn rodzinny. Grill, stoiska kół gospodyń wiejskich i ich przysmaki, występ zespołu góralskiego, gry, zabawy i atrakcyjne nagrody dla dzieci. O godzinie 20 koncert zespołu Lachersi. Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Zaprasza Maciej Rogóż.