Ogłoszenia parafialne | 2021/05/30

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy; po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic Różańcowych; dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej;
  • poniedziałek: święto Nawiedzenia NMP;
  • wtorek: wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało;
  • sobota: wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika;
  • niedziela: Grupa Adoracyjna zaprasza po Mszy Świętej o godz. 16.00 na wspólne Uwielbienie Boga rozważaniami modlitewnymi i śpiewem.
 2. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie miejsc na odprawianie Mszy Świętej przy kapliczkach w naszej parafii wraz z Nabożeństwem Majowym. Wszystkim uczestnikom i gospodarzom niech Pan Błogosławi a Najświętsza Maryja Panna ma Was w swojej opiece. I wiemy już, że każda pogoda jest dobra :).
 3. Od wtorku zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Spowiedź Święta w środę i w piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; Wyjątkowo w tym miesiącu w piątek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00; przerwa w Adoracji na sprawowanie Mszy Świętej: od godz. 16:00 do 17:00 (Msza Święta o 16:00 dla dzieci S.P.) i od 18:00 do 19:00. Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia. W I piątek będziemy odwiedzać chorych z Sakramentami Świętymi od godz. 8:00. W I sobotę zapraszamy po porannej Mszy Świętej na Nabożeństwo I Soboty.
 5. W czasie Uroczystości Bożego Ciała udamy się w procesji do 4 ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00; Już dziękujemy za ich przygotowywanie: Wieczerza, która przemienia człowieka; Bez Boga zawsze głodny; Eucharystia, która leczy; Wieczerza przełamuje samotność. Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła w dni powszednie o 18:00, a w niedzielę o godz. 16:00.
 6. W piątek na godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów na ministranta od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż.
 7. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. Broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na Litanii do NSPJ; Niedziela; m.in. Maraton przez 30 Sanktuariów oraz nowych miesięczników Promyczek Dobra oraz Mały Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Marię Borek. Wieczny odpoczynek...