Ogłoszenia parafialne | 2021/05/16

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • dzisiaj przeżywamy Wniebowstąpienie Pańskie, dzisiaj również pamiętamy modlitwach o naszym Bpie Andrzeju w dniu Jego imienin;
  • wtorek: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 2. W czwartek, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne; zapraszamy również chętne osoby, którym zależy dobro naszego Kościoła Tarnowskiego.
 3. Planujemy Msze Święte przy kapliczkach gdzie odprawiane są Nabożeństwa Majowe:
  • 24 maja ul. Stadnickich;
  • 25 maja ul. Ruchu Ludowego;
  • 26 maja ul. Podbielowska;
  • 27 maja ul. Juranda.
   Msze Święte proponujemy o godz. 19:00. Wcześniej będą odprawiane, jak zwykle Msze Święte w kaplicy o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Eucharystię.
 4. W tym roku wyruszymy z procesją w Boże Ciało do 4 ołtarzy, które prosimy o przygotowanie na ul. Mała Poręba w kierunku Nawojowej, następnie udamy się na ul. Stadnickich i zakończymy w okolicach nowo budowanego kościoła. O szczegóły prosimy kontaktować się z ks. Proboszczem.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy również pewnej osobie za złożenie ofiary dla potrzebujących, głodnych i dzieci w Afryce. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. Czego może nas nauczyć założyciel Salwatorianów sprzed 150 laty… Niedziela; m.in. Sakrament to nie zwyczaj.
 7. Inne:
  • Parafia MBN w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na odpust z okazji św. Rity od 21-23 maja br. Szczegóły odpustu na plakacie.
  • W dniu 17.05.2021 r. (jutro) o godz. 18:00 mieszkańcy naszego osiedla będą mogli uczestniczyć w pilotowym webinarium, które zostało zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z Zarządem Osiedla Poręba Mała. Podczas spotkań mieszkańcy dowiedzą się w jaki sposób można pozyskać spore środki finansowe na szkolenia, kursy zawodowe, studia podyplomowe. Osoby z wyższym wykształceniem również będą mogły skorzystać ze wsparcia finansowego jakie oferuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem kanału youtube.com/wupkrakow. Przy wyjściu będzie można zabrać zieloną karteczkę z informacją na ten temat.

Z poważaniem
Błażej Targosz
Przewodniczący Zo
Poręba Mała