Ogłoszenia parafialne | 2021/05/02

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna, Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W naszej kaplicy są dostępne flagi Polski; gdyby ktoś jeszcze nie miał jej w swoim domu.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy I Komunię Świętą uczniów 3 klas SP  o godz. 11:00 i 13:00. W Uroczystości uczestniczą tylko dzieci. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do obecnych wymagań.
 3. W tygodniu będziemy przeżywać Biały Tydzień. W dodatkowych Mszach Świętych będą uczestniczyć tylko dzieci pierwszokomunijne; w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00; w środę, w czwartek oraz w piątek o godz. 16:00. W tygodniu:
  • we wtorek: wspomnienie św. Floriana, męczennika; Święto patronalne strażaków;
  • w czwartek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00; przerwa w Adoracji na sprawowanie Mszy Świętej od 16:00 do 17:00 oraz od 18:00 do 19:00. Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia. W I piątek będziemy odwiedzać chorych z Sakramentami Świętymi od godz. 8:00.
 5. W piątek rozpoczynamy Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klasy 8; wg planu:
  • piątek: spotkanie o 19:00 wraz z Komunią Świętą z okazji I piątku oraz możliwość Spowiedzi Świętej;
  • sobota: spotkanie o 9:00;
  • niedziela: po Mszy Świętej o godz. 16:00.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 7. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. o Świętym Józefie oraz Kultura czy gniew w mediach społecznościowych… Niedziela; m.in. Błogosławiony naukowiec oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka Dobra.