Ogłoszenia parafialne | 2021/04/04

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
  • Msze Święte o godz.: 6:00 z Procesją Rezurekcyjną, 9:00, 11:00 i 16:00.
  • Dodatkowo Komunia Święta o godz.: 10:30; 12:30 i 15:30; również jutro w Poniedziałek Wielkanocny. W piątek w Oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 2. Rozpoczynając życzenia pragnę najpierw wszystkim podziękować za wszelkie dobro, które każdy z Was czyni dla drugiego człowieka. To właśnie codzienna troska – szczególnie w czasie trwającej pandemii – o każdy okruch dobra i miłości - by zostały podjęte, by ich nie zaniechano – sprawia, że wszyscy z nadzieją spoglądamy w przyszłość; Dziękujemy:
  • paniom, które troszczą się o czystość i porządek w naszej świątyni;
  • dziękujemy ks. Łukaszowi za przygotowanie całej Liturgii Wielkiego Tygodnia wraz Szafarzem, p. Januszem i naszymi ceremoniarzami Mateuszem i Szymonem oraz LSO, szczególnie lektorom;
  • scholom: dorosłych i młodzieży za ubogacenie Liturgii;
  • członkom Róży Rodziców Modlących się za Dzieci św. Maksymiliana za przygotowany wystrój i dekorację kościoła oraz p. Irenie, p. Urszuli;
  • naszemu parafialnemu Caritasowi i wszystkim jego współpracownikom za m.in. nieustanną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym oraz Szkolnemu Kołu Caritas;
  • Straży przy Grobie z p. Tadeuszem na czele, którzy mimo okrojonych zadań są w gotowości do działań.
   Dobro wraca ale i innych ubogaca :)
 3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, zamykające Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Koronkę do Miłosiernego Chrystusa (przed Niedzielą Miłosierdzia) codziennie o godz. 15:00; Kościół jest codziennie otwarty od 7:00 - 18:00.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 5. Zawsze w razie potrzeby można kontaktować się z z nami kapłanami telefonicznie lub przez inne portale społecznościowe.
  Tegoroczne życzenia, jakie pragniemy Wam
  złożyć - Jezus Zmartwychwstał i żyje i my z Nim żyć będziemy. Dzisiaj potrzebna jest nam łaska wiary, dzięki której odnajdziemy drogi do Boga i do człowieka. Potrzebujemy umocnienia nadziei, która podtrzyma nasze słabe siły i moc miłości, abyśmy nie poddali się zrozumiałemu poczuciu lęku a jednocześnie stawali się wrażliwsi na potrzeby innych i za św. Franciszkiem „mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; nie tyle szukać miłości, co kochać”.