Ogłoszenia parafialne | 2021/03/28

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa

Dzisiaj Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do tradycji zrobienia palmy z gałązek i pozostawienia jej w domu jako pamiątki wjazdu Jezusa do Jerozolimy i rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia.

„Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia - „Pragnę… Boże, pragnę i potrzebuję Ciebie… Bądźmy więc, jak tylko potrafimy w tym czasie, przy Jezusie witanym po królewsku, modlącym się krwawo na Górze Oliwnej, osamotnionym w więzieniu, cierpiącym z Matką Bolesną w drodze na Golgotę, i triumfującym po zmartwychwstaniu”.

„Na podstawie Dekretów Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz Biskupa Tarnowskiego, w sprawie sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w Wielkim Tygodniu, we Mszy Świętej uczestniczą w pierwszej kolejności osoby, które ją zamówiły reszta na zewnątrz kościoła w maseczkach, w odstępie 1,5 metra; w kościele może przebywać określona liczba osób.

W naszej parafii, dzięki transmisji internetowej będziemy mogli na bieżąco brać udział w świętej liturgii, aby duchowo i medialnie trwać blisko Boga Miłości i wspierać się nawzajem, na zbawczej ścieżce wiary. Mimo wielu trudności i ograniczeń, starajmy się zachować chrześcijańskie i polskie tradycje, związane z tym świętym czasem”.

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek

 • Spowiedź Święta od godz. 19:00-20:00.

Wielki Czwartek:

 • Spowiedź Święta: 10:00-12:00;
 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00.

Wielki Piątek:

 • 12:00: Droga Krzyżowa;
 • 15:00: Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa;
 • 18:00: Liturgia Wielkiego Piątku; i przeniesienie Pana Jezusa do grobu;
 • 21.00: Gorzkie Żale;
 • 22.30: Adoracja prowadzona przez Młodzież.

Wielka Sobota:

 • Poświęcenia pokarmów na zewnątrz kościoła o godz.: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

 • Msze Święte o godz.: 6:00 z Procesją Rezurekcyjną, 9:00, 11:00 (na zewnątrz jeżeli będzie pogoda) i 16:00,
 • Dodatkowo Komunia Święta o godz.: 10:30; 12:30 i 15:30; również w poniedziałek Wielkanocny.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa dla mieszkańców poszczególnych ulic:

 • 9:00 - 10:00: Majdan, Ruchaj, Makowicka, Zagranicznik;
 • 10:00 - 11:00: Bohaterów Orła Białego, Podbielowska, Bystrzycka;
 • 11:00 - 12:00: Gorczańska, Jaworzyńska, Juranda, Mizgałów;
 • 12:00 - 13:00: Droga krzyżowa;
 • 13:00 - 14:00: Ruchu Ludowego, Sołecka, Stadnickich;
 • 14:00 - 15:00: Górki Zawadzkie, Mała Poręba

Komunię Świętą w czasie Triduum Paschalnego będziemy rozdawać tylko podczas obrzędów Liturgicznych Wielkiego Tygodnia.

W Wielką Sobotę przez cały dzień będzie wystawiona woda święcona w buteleczkach; można zabrać ją do domu.

Nasz Parafialny oddział Caritas przygotował maseczki dla naszych parafian; można w razie potrzeby zabrać je przy wejściu do kościoła. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy na Święta, zakupy itp. prosimy zgłaszać się do naszego Caritasu - numer telefon jest podany na naszej stronie parafialnej. Może wiemy o kimś, komu potrzebna jest pomoc, bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Pewna rodzina 2 tys. zł.; pewna osoba 1 tys. zł. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.

Dziękujemy również SKC wraz z opiekunem p. Kingą za wprowadzenie nas w Wielki Tydzień przygotowanym i przedstawionym w piątek Misterium Męki Pańskiej.

Zawsze w razie potrzeby można kontaktować się z z nami kapłanami telefonicznie lub przez inne portale społecznościowe.