Ogłoszenia parafialne | 2021/02/14

VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu, potrwa do soboty, a od środy do niedzieli rozpoczniemy kwartalne dni o ducha pokuty.
 2. 17 lutego jest Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczynamy Wielki Post i czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30, 9:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to post ilościowy i jakościowy. Jakościowy (od mięsa) obowiązuje od 14 roku życia; ilościowy (3 posiłki) od 18-65 roku życia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne.
 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i o godz. 20:00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00.
 4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, za tydzień, nie będzie już Mszy Świętej o 12:30.
 5. W związku z dzisiejszym wspomnieniem św. Walentego SKC i parafialny oddział Caritas przypominają żeby nigdy nie zapomnieć o miłości, ona jest sensem naszego życia chrześcijańskiego. Z całego serca dziękujemy Wam :)
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 7. Zachęcamy do czytania nowych numerów tygodników: Gość Niedzielny i Niedziela oraz nowy numer dwumiesięcznika: Miłujcie się. Gazety są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła.