Ogłoszenia parafialne | 2021/01/24

III Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • poniedziałek: święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  • wtorek: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • czwartek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  • piątek: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 2. Od dzisiaj jest możliwość zakupienia gromnic, które będzie można poświęcić 2 lutego w kościele w cenie 20 zł; ofiarą wspieramy radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o 16.00 zapraszamy Radę Gospodarczą na spotkanie, zachowując wszelki środki bezpieczeństwa.
 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie synodalne; zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.
 5. W piątek, na godz. 19.30 zapraszamy do kościoła, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa na Adorację Pana Jezusa z okazji przeżywania X Forum Formacyjnego - Moc Misji Tajemnica Eucharystii. Zapraszamy również do transmisji przez naszą stronę parafialną oraz przez telewizję internetową Synaj.tv  (https://www.youtube.com/channel/UCAPmWNE4ONknaiwFjfj6G7w)
 6. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia będzie przy kaplicy zbiórka starych, zużytych świec woskowych i parafinowych. Mieszkanki Przytuliska dla bezdomnych kobiet im. św. Brata Alberta w Krakowie wraz z Siostrami Albertynkami przetopią je i stworzą nowe dzieła, które posłużą jako cegiełki wsparcia. Zapraszamy.
 7. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją". We wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 31 stycznia br. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.
 8. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia br po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie; zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 10. Zachęcamy do czytania nowych numerów tygodników: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela oraz nowe numery gazet misyjnych. Gazety są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła.