Ogłoszenia parafialne | 2021/01/03

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę po Bożym Narodzeniu. Jest to jednocześnie I Niedziela miesiąca i dlatego zapraszamy po każdej Mszy Świętej na chwilę Adoracji Pana Jezusa. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budowę naszego kościoła;
  • W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte jak w każdą niedzielę 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 i 16:00. Jest to jednocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. W tym dniu poświęcamy złoto, kadzidło mirrę i kredę. Składka jest przeznaczona na cele misyjne;
  • W I czwartek 7 stycznia w naszej parafii całodniowa Adoracja Pana Jezusa od 7:00 do 21:00, z przerwą na Msze Święte o 17:00; 18:00 i 19:00. Serdecznie zapraszamy;
  • Za tydzień. Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po Mszy Świętej o 16:00 Szkolne Koło Caritas serdecznie zaprasza na Jasełka, które przygotowali mimo trudności.
 2. Cały czas zapraszamy do udziału w kolędowaniu. Nasza fundacja Pokój zaczyna się od uśmiechu organizuje przegląd nieformalnych amatorskich grup kolędniczych z naszej Parafii (można zaprosić sąsiadów). Każdy może wziąć udział niezależnie od wieku😊 Przegląd ze względu na epidemię będzie online, należy przesłać nagrane występy do fundacji. Czekamy na ciekawe propozycje do 17-01-2021. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Jedną z nich będzie transmisja występu w naszej Kaplicy. Szczegóły na plakacie lub na stronie fundacji www.pokojzaczynasieodusmiechu.pl oraz Facebook.
 3. Istnieje możliwość skorzystania z opieki wytchnieniowej MOPS. Dotyczy ona opiekunów dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności i dorosłych z orzeczeniem o stopniu znacznym. MOPS przyjmuje zgłoszenia do 8 stycznia.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Pewna osoba 2 tys. Dziękujemy również grupie kolędniczej dzieci, które „chodząc po domach z kolędą” zebrane środki przeznaczyły na budowę naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.