Ogłoszenia parafialne | 2020/12/27

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejsza Niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Na każdej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich Małżonków do odnowienia przysięgi małżeńskiej.
 2. Zapraszamy dzisiaj również na kolejny charytatywny koncert RCW; Będzie transmitowany on-line o godz. 18:00 na Facebooku.
 3. W czwartek zapraszamy na tradycyjne zakończenie Starego Roku na Mszę Świętą Dziękczynną o godz. 16:00.
 4. W piątek Uroczystość Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązkowe; Msze Święte jak w niedzielę: 7:00, 9:00, 11:00, 12:30, 16:00. Jest to również I piątek miesiąca; w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. W I sobotę stycznia zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót po porannej Mszy Świętej.
 6. Cały czas zapraszamy do udziału w kolędowaniu. Nasza fundacja Pokój zaczyna się od uśmiechu organizuje przegląd nieformalnych amatorskich grup kolędniczych z naszej Parafii (można zaprosić sąsiadów). Każdy może wziąć udział niezależnie od wieku😊 Przegląd ze względu na epidemię będzie online, należy przesłać nagrane występy do fundacji. Czekamy na ciekawe propozycje do 17-01-2021. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Jedną z nich będzie transmisja występu w naszej Kaplicy. Szczegóły na plakacie lub na stronie fundacji www.pokojzaczynasieodusmiechu.pl oraz Facebook
 7. 26 grudnia zostały przekazane dary do Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. Siostry Urszulanki, które go prowadzą są wdzięczne za hojność dla maluszków jak i ich mam, o których również pomyśleliście, przekazując dla nich upominki.
 8. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny dla umocnienia jedności małżeńskiej zachęcamy do skorzystania z narzędzia jakim jest Randka Małżeńska w formie aplikacji - do pobrania ze strony www.randkamalzenska.pl. To wirtualna pomoc do jak najbardziej realnego budowania i odnawiania więzi.
 9. W związku zaistniałą sytuacją na świecie i w Polsce, w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy dlatego postanowiliśmy zaprosić przedstawicieli każdej rodziny na dodatkową Mszę Świętą z błogosławieństwem na godz. 18:00 w poszczególne dni tygodnia, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Rozpoczniemy od ul. Mała Poręba:
  • 28 grudnia numery 1-14;
  • 29 grudnia numery 15-28;
  • 30 grudnia numery 29-43.
   Do przyszłej niedzieli, jeżeli nie zmienią się przepisy będziemy zapraszać następne Rodziny. Po spotkaniu będzie można zabrać ze sobą książeczkę: „Z kolędą w domu” i wodę święconą.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Mamy nowe dzwony elektroniczne w kaplicy ze sterownikiem do dzwonów mechanicznych, które zostaną przeniesione do nowego kościoła. Dziękujemy pewnym osobom, które je zakupiły. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”; „Małego Gościa Niedzielnego”.