Ogłoszenia parafialne | 2020/11/29

I Niedziela Adwentu

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • poniedziałek: święto św. Andrzeja Apostoła;
  • czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 2. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny w Kościele. Zapraszamy, mimo różnych utrudnień na Roraty codziennie o 6:30 i 17:00.
 3. Od najbliższej środy i w każdą środę będziemy odprawiać Mszę Świętą zbiorową, na której będzie można zamawiać więcej niż jedną intencję.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 17:00; W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00; Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia.
  W I piątek miesiąca, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym nie udamy się do chorych jak to było w zwyczaju. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie się do nas kapłanów indywidualnie.
  W I sobotę grudnia zapraszamy na drugie już Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca po Mszy Świętej porannej; Różaniec Święty i 15 minut rozważania nad jedną z tajemnic Różańca Świętego. Jest To modlitwa, o którą prosiła Matka Boża podczas objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy.
 5. Szkolne Koło Caritas będzie sprzedać własnoręcznie zrobione stroiki świąteczne. Jest to pomoc dla potrzebujących a szczególnie dla tych osób, dla których przeznaczona została pomoc ze sprzedaży zniczy. Od dzisiaj można też nabyć nasze parafialne kalendarze w cenie 25 i 15 zł. Jest to ofiara na budowę naszego nowego kościoła.
 6. Nadal można rozpocząć rekolekcje online: „Przez Maryję do Jezusa” - do czytania i słuchania, dla młodych i dla zabieganych, żeby jak jest napisane na naszej stronie parafialnej: „nasza studnia nie wyschła”.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Szczególne podziękowania dla panów, którzy wczoraj mimo zimna zaimpregnowali drzewo na dach plebanii i kościoła; dziękujemy, że możemy zawsze na Was Liczyć. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. W związku z ograniczeniem miejsc w naszej kaplicy, nadal w niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 12:30; do odwołania.
 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.