Ogłoszenia parafialne | 2020/10/18

XXIX Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • wtorek: wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny – czas świątecznej troski o dzieło ewangelizacji oraz modlitewnej i materialnej pamięci o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Ofiary składane na tace są przeznaczone na misyjne potrzeby Mistycznego Ciała Chrystusa. Zapowiedziane na dzisiejszą niedzielę liczenie wiernych zostanie przeniesione na niedzielę bez obostrzeń. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych zdalnie, nie możemy wszyscy być obecni w kościele dlatego zmieniamy tajemnicę prywatnie; intencje będą podane na stronie internetowej.
 3. Dzisiaj przeżywamy również Dzień Służby Zdrowia. W tym szczególnym czasie pamiętajmy o tych wszystkich, którzy bardzo często narażając swoje życie i zdrowie pomagają innym. Dzisiaj Święto Swojego Patrona przeżywa ks. Łukasz, nasz wikariusz. Niech Pan błogosławi Ci na co dzień, a Ty za wstawiennictwem swojego Patrona prowadź nas do Nieba.
 4. „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz; nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowa. Strzeż mnie jak źrenicy oka, ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł”. To słowa antyfony dzisiejszego dnia, które zapewniają o Bożej opiece i dodają nam mocy ducha, w czasie rozwijającej się niestety pandemii koronawirusa.
  Miasto Nowy Sącz, do którego należymy, znajduje się w czerwonej strefie epidemiologicznych obostrzeń, które służą zdrowiu i bezpieczeństwu społeczeństwa. Dlatego też postępujmy mądrze i ufnie, pamiętając, że są rzeczy ważne i ważniejsze:
  • zachowujmy wytyczne państwowe i kościelne;
  • w naszej świątyni może obecnie uczestniczyć we Mszy świętej oraz wszelkich nabożeństwach 30 osób (nosimy maseczki lub przyłbice);
  • zwróćmy szczególną uwagę na ludzi w podeszłym wieku;
  • nasz kościół jest cały dzień otwarty, stąd zachęcamy do osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa, aby nabrać niebiańskiej mocy;
  • korzystajmy z transmisji, które są prowadzone z naszego kościoła;
  • jako duszpasterze ciągle służymy Wam w potrzebie, ale też prosimy o uczciwe, wyważone, solidarne i zdroworozsądkowe traktowanie;
  • niech nam towarzyszą: Boża ufność, konkretna i ofiarna miłość.
 5. Od najbliższej niedzieli zmieniamy czas letni na zimowy. Przesuwamy zegarki o godz. wcześniej, czyli dłużej śpimy smile Wszystkie nabożeństwa zostają o tych samych godz., o których były.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni.. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” - Gość Niedzielny „Niedzieli”; oraz nowy numer dwumiesięcznika: „Miłujcie się”.