Ogłoszenia parafialne | 2020/10/11

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • czwartek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła;
  • piątek: św. Jadwigi Śląskiej;
  • sobota: św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, tradycyjnie składamy ofiary do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające uzdolnioną młodzież w rozwijaniu swoich talentów i realizowaniu marzeń.
 3. W środę Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela, ofiarują naszą modlitwę naszym wychowawcom tak żyjącym jak i zmarłym.
 4. W czwartek na Różaniec Święty i Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Szkolne Koło Caritas za tydzień, jak w minionym roku będzie sprzedawać znicze.
 6. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia. W tym dniu Święto Swojego Patrona przeżywa ks. Łukasz, nasz wikariusz. Niech Pan błogosławi Ci na co dzień a Ty za wstawiennictwem swojego Patrona prowadź nas do Nieba.
 7. W odpowiedzi na postulaty synodalne, chcemy utworzyć w naszej parafii wspólnotę formacyjną dla małżeństw sakramentalnych. Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębiać więź z Bogiem, współmałżonkiem oraz innymi rodzinami w ramach takiej wspólnoty. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w terminie uzgodnionym z wszystkimi chętnymi. Zainteresowane pary prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” - Gość Niedzielny z filmem na płycie o Matce Jezusa; „Niedzieli”.