Ogłoszenia parafialne | 2020/10/04

XXVII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
  • środa: wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę naszego Nowego kościoła. Bóg zapłać za każdą życzliwość.
 3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie dzieci klas 3 szkoły podstawowej, które przygotowują się do 1 Spowiedzi Świętej i 1 Komunii Świętej w tym roku szkolnym wraz z rodzicami.
 4. Nasz parafialny oddział Caritas przekazuje informację: Św. Jan Paweł II uczynił św. Franciszka patronem ekologów🌿 W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II pragniemy wspólnie podjąć konkretne wyzwania aby zatroszczyć się o nasze środowisko w duchu Encykliki „Laudato si” Papieża Franciszka. Niech każdy rozpocznie zmianę świata od swojego otoczenia i da przykład sąsiadom, znajomym i innym parafianom. Przy wyjściu są materiały dotyczące ochrony wody i perlatory do kranów zmniejszające jej zużycie.
  Dzięki współpracy Parafialnego Zespołu Caritas ze Światowym Ruchem Katolików na Rzecz Środowiska mamy już zamontowany zbiornik na deszczówkę przy kaplicy, a obok tablicy ogłoszeń stanął ekosłupek - urządzenie monitorujące jakość  powietrza. Ekosłupek jest w bazie Krajowego indeksu powietrza i przy pomocy aplikacji będzie można na bieżąco sprawdzać, czym oddychamy. Szczegóły na stronie parafialnej.
 5. Młodzież zaprasza dzisiaj na Adorację Uwielbienia po Mszy Świętej o godz. 16:00.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”Kalendarze rolniczo-ogrodnicze 20 zł. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Zachęcamy do głosowania na projekty z budżetu obywatelskiego:
  • Poprawa bezpieczeństwa pieszych na osiedl Poręba Mała
  • Integracja i Sport na Osiedlu Poręba Mała
  • Budowa budynku przy placu zabaw
  • Zakup i montaż kontenera sanitarno-szatniowego
  • Nie tylko plac zabaw - strefa relaksu dla dzieci i dorosłych - to tytuł projektu, którego po realizacji, finalnym hasłem będzie: Wyjdź z domu - poćwicz ciało i umysł!