Ogłoszenia parafialne | 2020/08/30

XXII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • czwartek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • sobota: wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 2. W poniedziałek Msza Św również o godz. 18:00 na rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 17 w Nowym Sączu.
 3. W tym tygodniu I czwartek I piątek miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 - 21:00 (o godz. 18:00 Msza Święta); Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia.
  W związku z ryzykiem pandemii w naszym regionie w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z Sakramentami Świętymi w piątek. W razie potrzeby proszę o kontakt z nami księżmi.
 4. Od środy zapraszamy na 3 dni modlitw przygotowujących nas do wspomnienia św. Matki Teresy z Kalkuty, której relikwie mamy naszym kościele.
 5. Dzieci z kl IV, które rozpoczynaj Komunii św. Zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:00.
 6. Decyzją ks. Biskupa w naszej parafii posługę kapłańską zaczyna pełnić ks. Łukasz Matuszyk pochodzący z Ropy, a pełniący dotychczas obowiązki wikariusza w Rożnowie. Niech Pan Cię otoczy swoją opieką a św. Jan Chrzciciel, co prawda twardą ręką ale niech trzyma na właściwej drodze do nieba a tam i nas doprowadź.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Dziękujemy pewnej rodzinie za nowy dezynfektor do rąk.
 8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”  oraz „Małego Gościa Niedzielnego” a w nim między innymi naklejki na zeszyt.