Oaza w Darłówku

Dzieci na plaży

Ministranci i dzieci ze scholki w dniach 23 czerwca - 2 lipca 2024 r. wraz z cudownymi wychowawcami (Zuzą, Zuzą, Staszkiem, Arkiem i Angeliką) i animatorami (Olą, Anią, Kubą i Karolem) oraz niezastąpionym Księdzem Proboszczem - Januszem wybrali się na oazę parafialną nad morze do Darłówka.

W tym roku ich przewodnikami była Bł. Rodzina Umów. Poznali bliżej zainteresowania Józefa, jako konstruktora wiatraka oraz pasjonata zdjęć, a także Wiktorii, która uwielbiała grać w teatrze. Młodzi poznając ich rodzinę przy pomocy wychowawców i animatorów mogli się nieco wcielić w ich życie poprzez zadania z fotografowania, szukania pszczółek po całym ośrodku, czy przedstawienia wybranej scenki przed resztą uczestników.

Oprócz oczywiście Mszy Świętej, bez której każdy dzień nie byłby tak piękny, wszyscy zażywali promieni słonecznych opalając się na gorącym piasku oraz kąpieli w morzu pod okiem profesjonalnych ratowników. Zabaw i animacji nie było końca. Większość z nas przeszła również chrzest, który jest oazową tradycją. Odwiedziliśmy również zoo, gdzie widzieliśmy między innymi kapibary, lemury, lamy, małpki, czy też pokaz karmienia fok.

Niestety, to co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać do naszych domów i powrócić do codziennych obowiązków.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!

Wychowawcy, animatorzy i uczestnicy