Młodzieżowe Rekolekcje Spotkania

Spotkania

W ostatni weekend października kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania wzięli udział w Rekolekcjach Spotkania, które są integralną częścią przygotowania do życia wiarą w programie „Młodzi na Progu”.

33 młodzieży naszej parafii wraz z 8 animatorów i ks. Łukaszem udali się do CFR „Arka” w Gródku nad Dunajcem. Rekolekcje te nasza młodzież przeżywała z rówieśnikami z Szymbarku. Całą grupa liczyła więc 90 osób. Motywem tych rekolekcji był mecz koszykówki, a celem doprowadzenie do spotkania z Jezusem.

Rekolekcje polegały na naukach i świadectwach, które głosili młodzi – młodym. Ekipa złożona z centrum lokalnego: Tomek, Martyna i Ela oraz nasi animatorzy w ten intensywny weekend, w którym, tworząc drużynę z innymi młodymi uczyliśmy się wygrywać w życiu. Trenerem naszej drużyny jest sam Bóg, meczem – nasze życie, a plan na wygraną (plan Trenera) znajduje się w Piśmie Świętym. Nic prostszego… ale jednak to całe życie.

Było owocnie, nie zabrakło czasu na integrację, warsztaty, zabawę i oczywiście na najważniejsze – na modlitwę. Eucharystia, wspólne modlitwy, ale przede wszystkim wieczór z modlitwą wstawienniczą, w której posługiwało kilku kapłanów oraz młodzież ze Szczepanowa to był czas, którego nie da się opisać słowami.

Można by wiele o tym pisać… ale to trzeba po prostu przeżyć!