Aktywna parafia 2022 [aktualizacja]

Aktywna parafia

Dnia 15 października nasza parafia brała udział w finale konkursu „Aktywna Parafia” organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną przy współudziale Caritas Polska, a patronami są: Fundacja PKO, PGNiG i Konferencja Episkopatu Polski. Finał odbywał się w Warszawie. Znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie 10 najbardziej aktywnych parafii w Polsce.

Mieliśmy okazję zaprezentować specjały kulinarne naszego regionu oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych. Nasz bogato zdobiony stół zastawiony pysznościami był bardzo często odwiedzany przez wielu uczestników i wzbudzał wielkie zainteresowanie. Oceniane były działania ewangelizacyjne, liturgiczne, pomocowe, zdrowotne, sportowe, wyjazdowe, charytatywne w parafii w tym roku, prezentacja parafii oraz zawody sportowe. Zwycięzcą została parafia z Mielca w naszej diecezji.

Parafie, które brały udział w tym wydarzeniu to głównie wielkie parafie z wieloletnimi tradycjami i bogatym zapleczem, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w takim gronie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy cały rok pracowali nad różnymi dziełami w parafii, wsparli przygotowania do finału, drużynie kulinarnej i drużynie sportowej, które podjęły ogromne logistyczne wyzwanie, dały z siebie wszystko i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.

Przed nami dalsza wytrwała praca nad budowaniem wspólnoty,  tworzeniem parafialnej tożsamości i historii.