Defibrylator dla naszej Parafialnej Szkoły Pierwszej Pomocy

Defibrylator

Dyrekcja Caritas Polska pozytywnie odpowiedziała na naszą prośbę o zakup sprzętu na potrzeby Parafialnej Szkoły Pierwszej Pomocy. Dnia 8 czerwca Ksiądz Proboszcz osobiście odebrał w biurze Caritas w Warszawie, przeznaczony dla naszej parafii automatyczny defibrylator, który będzie służył  uczestnikom kolejnych edycji PSPP do ćwiczeń oraz parafianom w nagłych przypadkach (oby się nie zdarzyły!). Dla naszej parafii, która jako jedyna prowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, sprzęt  przekazał Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

Urządzenie może obsłużyć każdy zgodnie z instrukcją. Obsługę defibrylatora  poznali już dotychczasowi absolwenci Parafialnej Szkoły Pierwszej Pomocy, trenując na podobnym egzemplarzu. Nasze własne nowe urządzenie pozostanie w budynku kaplicy, gotowe do użytku.

Zachęcamy parafian do zapisów na kolejne szkolenia w ramach PSPP, warto zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne w tym obszarze i spieszyć z pomocą drugiemu człowiekowi w niespodziewanych sytuacjach zagrożenia życia czy zdrowia.